PolitykaPolska

Koalicja PiS i Konfederacji? Padły konkretne warunki współpracy

Wynik nadchodzących wyborów parlamentarnych nie jest pewny. Według sondaży partia rządząca może być zmuszona do zawarcia koalicji by stworzyć przyszły rząd. Jedyną nieopozycyjną partią która może wejść do przyszłego Sejmu poza PiS, jest Konfederacja.

r e k l a m a

Koalicja PiS i Konfederacji może być jedyną opcją by partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymała władzę. Poza PiS i Konfederacją, do przyszłego Sejmu wejdą prawdopodobnie tylko dwie partie opozycyjne czyli PO – KO i Ruch Hołowni. Taki układ spowoduje, że Konfederacja stanie się języczkiem u wagi.

Konfederacja, mimo że wiele razy wspierała PiS w głosowaniach Sejmowych jest jednak partią skrajnie liberalną w swoim programie gospodarczym. Stoi to w sprzeczności z programem PiS w którym kluczowe są programy społeczne i socjalne.

Na temat koalicji PiS i Konfederacji wypowiedział się minister Jacek Sasin. Na spotkaniu w Wysokiem Mazowieckim, Sasin jasno określił warunki współpracy koalicyjnej.

O ewentualnych koalicjach możemy rozmawiać po wyborach i zawsze mówimy to samo: my zapraszamy do wspólnego działania wszystkich, którzy się podpiszą pod naszym programem. Mamy bardzo jasny program, swoją wizję Polski. Ale trzeba się podpisać pod naszym programem – stwierdził Sasin.

Tak postawione warunki, póki co wykluczają współpracę koalicyjną z powodu różnic programowych, zwłaszcza w postulatach gospodarczych.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments