CiekawostkiKościółPolska

Kto po Franciszku? Na czele kandydatów polski kardynał!

Kardynał Konrad Krajewski, jest jednym z najbardziej zaufanych współpracowników papieża Franciszka i wpływowym urzędnikiem watykańskim. Ekspert od spraw Kościoła, John Allen wskazuje go jako najpoważniejszego kandydata na następcę Franciszka.

r e k l a m a

Kardynał Krajewski – jałmużnik papieski jest jednym z najbardziej wpływowych urzędników w Watykanie. Często widziany w towarzystwie papieża Franciszka jest jego powiernikiem i doradcą.

Krajewski dał się także poznać jako odważny duchowny. Niedawno odbył on swoją podróż na Ukrainę jako wysłannik papieski. Są też inne powody wskazujące Krajewskiego jako następcę Franciszka.

Powody są dwa. Z jednej strony »jest ulepiony z tej samej gliny« co papież Franciszek, a to powinno spodobać się postępowym kardynałom. Z drugiej – pochodzi z Polski, przez co może być uważany za bezpieczniejszego dla stałości doktryny Kościoła i w ten sposób podczas konklawe zdobyć część głosów tradycjonalistów – stwierdza Allen.

Kandydatura Krajewskiego ma wskazywać także tęsknotę za żywym i aktywnym pontyfikatem zapamiętanym z czasów Jana Pawła II.

Źródło: cruxnow/pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *