AktualnościPolitykaPolska

Nadchodzi skokowy wzrost cen żywności?! Polityka ubóstwa symbolem nowego rządu Tuska

Likwidacja trzynastej i czternastej emerytury to jeden z pierwszych postulatów ruchu Hołowni i PSL dla nowego rządu. Poza uszczupleniem dochodów emerytów kolejnym krokiem może być skokowy wzrost cen żywności!

Ekipa Donalda Tuska zaczyna od wprowadzania polityki ubożenia społeczeństwa. Po przestawieniu postulatów PSL i Hołowni dotyczących zniesienia trzynastej i czternastej emerytury ma wrócić podatek VAT na żywność.

Zerowy VAT na produkty żywnościowe miał na celu wsparcie obywateli w dobie wysokiej inflacji. Nowa większość sejmowa planuje jednak skończyć ze wsparciem gospodarstw domowych przez niższe ceny żywności. Na temat powrotu VAT na żywność wypowiedziała się Marlena Maląg, minister rodziny w rządzie premiera Morawieckiego. Przywrócenie VAT na żywność spowoduje wzrost cen. Tak mogą postępować tylko ci, którzy nie maja serca… mają, ale przyklejone i jedynie z papieru – dodała szefowa MRiPS.

Wzrost cen żywności, energii elektrycznej oraz likwidacja programów socjalnych może spidować masowe ubożenie społeczeństwa. Hasło „pieniędzy nie ma i nie będzie” staje się flagowym hasłem nowej koalicji rządzącej na czele z Donaldem Tuskiem.

Likwidacja 13. i 14. emerytury pierwszym punktem koalicji PSL-PO-Hołownia?!

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments