Przełomowe odkrycie w sprawie skarbu nazistów ukrytego w Polsce?

Nazistowskie skarby pochodzące z niemieckich rabunków w czasie II wojny światowej rozpalają od lat wyobraźnię badaczy i pasjonatów historii. Przełomem w poszukiwaniach skarbów hitlerowskich stał się tak zwany „Dziennik wojenny”. Ma on wskazywać miejsce ukrycia skarbu na ziemiach polskich.

r e k l a m a

„Dziennik wojenny” stał się świętym Graalem badaczy historii ii wojny światowej. Mityczne zapiski mają wskazywać miejsce ukrycia skarbów wycofujących się armii Adolfa Hitlera.

Doniesienia o „Dzienniku wojennym” pojawiają się w dyskusjach badaczy od roku 2019. Jedna z fundacji poinformowała nawet o tym, że posiada ten dokument i zawiera on przełomowe informacje.

Według badaczy którzy mieli widzieć „Dziennik wojenny” miał on zawierać liczne zapiski na temat działań wojsk niemieckich na Dolnym Śląsku. Dziennik miał składać się z dwóch części z czego druga to mapy i lokalizację ważnych obiektów. Tam też miała znajdować się mapa do mitycznych skarbów III Rzeszy.

Po przebadaniu dokumentu nazywanego „Dziennikiem wojennym” okazało się , że zawiera on szereg nieistotnych informacji rachunkowych pochodzących jeszcze sprzed wojny. Jednak od około 100 strony zbioru zaczynają się zapiski niemieckiego oficera. Jednak jak ustalili badacze są one spisane po wojnie i pochodzą z ustnych relacji uchodźców niemieckich uciekających przed wojskami ZSRR.

Co ciekawsze relacje te ukazały się już drukiem w latach 60. ubiegłego wieku i nie ma tam istotnych informacji na temat mitycznych skarbów III Rzeszy.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *