CiekawostkiKościółPolska

Policjanci wkroczyli do kościoła. Nietypowa akcja zaskoczyła parafian

Wieczorne nabożeństwo w jednej z parafii Janowa Lubelskiego przebiegało spokojnie. Jednak to co wydarzyło się po mszy zaskoczyło parafian…

r e k l a m a

Policjanci przygotowali zaskakującą akcję w jednej z janowskich parafii. Po wieczornej mszy umundurowani funkcjonariusze wkroczyli do świątyni i zatrzymywali uczestników nabożeństwa.

Jak szybko się okazało była to prewencyjna akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci przeprowadzali rozmowy z uczestnikami mszy na temat konieczności używania znaków odblaskowych po zmroku. Każdy z wiernych otrzymywał od funkcjonariuszy znaki odblaskowe oraz informację o konieczności ich używania.

r e k l a m a

Akcja przeprowadzona w porozumieniu z proboszczem parafii zakończyła się bez mandatów oraz konsekwencji dla parafian.

Pamiętajmy, że nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości ok. 150 metrów. W takim przypadku kierowca ma czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego -przypominała asp. sztab. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Nietypowa akcja spotkała się z aprobatą parafian i może być wkrótce powtarzana w innych komendach policji.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Policjanci wkroczyli do kościoła. Nietypowa akcja zaskoczyła parafian

  • Proponuję księdzu przeprowadzić kolejną akcję prewencyjną. Test armatek wodnych straży pożarnej, niech zaleją całą świątynię i sprawdzimy czy kościół szczelny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *