Pieniądze dla działkowców. Do podziału 50 milionów złotych

50 mln zł wsparcia mają otrzymać rodzinne ogrody działkowe; środki mają zostać przeznaczone m.in. na zwiększenie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas, zanieczyszczenie powietrza – ogłosił minister funduszy i polityki regionalnej.

r e k l a m a

Projekt „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” to program, który wpisuje się w oczekiwania samych działkowców. To przecież program, który wyniknął bezpośrednio z tego, że działkowcy zainterweniowali, że warto byłoby pobudzić taką potrzebę rozbudowy właśnie terenów zielonych, które często w miastach są zielonymi płucami, które są m.in. miejscem do spotkań – powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Puda.

Pieniądze pochodzą z unijnych programów rozwoju terenów zielonych.

Na ten cel przeznaczamy 50 mln zł. To kwota, która będzie do dyspozycji wszystkich tych, którzy korzystają na co dzień z ogródków działkowych. Mieszkańcy czy działkowicze będą mogli te środki wykorzystać na przede wszystkim zwiększenie terenów zieleni, mówię tutaj o możliwości pewnej rozbudowy w ramach ogródków działkowych, na przykład poprzez zielone dachy czy tarasy, a także np. przygotowanie instalacji do zwiększania retencji wody – tłumaczył Puda.

r e k l a m a

Program ma umożliwić poprawę infrastruktury ogródków działkowych, wodociągowej czy drogowej Wsparciem ma być także objęta indywidualna produkcja żywności na własne potrzeby.

Środki będą przeznaczona także dla odbiorców indywidualnych czyli samych posiadaczy działek.

Źródło: money.pl

fot.ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.