Sekundy grozy na przejeździe kolejowym. Policja opublikowała nagranie [WIDEO]

O dużym szczęściu, które pozwoliło uniknąć tragedii może mówić kierowca ciężarówki. Ten na czerwonym świetle sygnalizatora z dużym impetem wjechał w opuszczone już całkowicie rogatki wyłamując je. W niedługim czasie po tym przejechał pociąg. Tragedia było o krok.

W miniony piątek (10 marca) na drodze krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierujący samochodem ciężarowym z dużym impetem wjechał w opuszczone już rogatki na przejeździe kolejowym. Jak nie trudno się domyślić sygnalizator pokazywał migające już czerwone światło nakazujące zatrzymanie. Niedługo po tym fakcie przejechał pociąg.

55-letni kierujący może zatem mówić o dużym szczęściu bo w konfrontacji z nadjeżdżającym z dużą prędkością pociągiem nie miałyby dużych szans na wyjście z tego zdarzenia bez szwanku. Mogło również dojść do katastrofy. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego tak się stało tym bardziej, że chwilę wcześniej korzystał z określonej przepisami przerwy. Zgodnie z nowym taryfikatorem 55-letni kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

ŹRÓDŁO: POLICJA.PL

FOT./WIDEO: TAMŻE

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *