AktualnościCiekawostkiKościół

Szokujące wyniki sondażu na temat Jana Pawła II. Polacy uwierzyli TVN?

Reportaż TVN oskarżający Karola Wojtyłę o ukrywanie pedofilii w kościele wywołał burzę. Sprawa trafiła nawet pod obrady Sejmu. Jak się okazało zdanie Polaków na temat zarzutów wobec Jana Pawła II odzwierciedla ich poglądy polityczne.

r e k l a m a

Reportaż TVN „Franciszkańska 3” wywołał dyskusję na temat postawy Jana Pawła II wobec pedofilii. Program oparty między innymi na źródłach SB spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem episkopatu oraz posłów PiS wspartych przez PSL. Posłowie PO zachowali milczący sprzeciw wobec uchwał w obronie Jana Pawła II nie biorąc udziału w głosowaniach.

Jak się jednak okazuje sprawa działalności Karola Wojtyły w czasach jego pracy w krakowskiej kurii polaryzuje Polaków.

W sondażu zrealizowanym przez United Surveys Wirtualna Polska zapytała Polaków, jak odnoszą się do stawianych już także wcześniej zarzutów wobec papieża.

Jak się okazuje, 35,2 proc. badanych odpowiedziało twierdząco na zarzut wobec Karola Wojtyły o ukrywanie pedofilii, z czego wariant “zdecydowanie tak” wskazało 15,8 proc., a “raczej tak” – 19,4 proc.

Zarzuty wobec Wojtyły odrzuca 23,6 procent badanych. Z czego opcję, zdecydowanie negującą możliwość ukrywania pedofilii przez św. Jana Pawła II wskazało 20,5 proc. badanych.

Jak wskazują badania, zarzuty wobec Jana Pawła II odrzucają głównie wyborcy PiS. Stanowią oni 55 proc. osób broniących Jana Pawła II.

Wyborcy opozycji są w większość w gronie osób które odpowiedziały twierdząco na możliwość ukrywania pedofilii w Kościele. Wśród osób które wskazały na możliwość ukrywania pedofilii przez Karola Wojtyłę aż 57 proc. to wyborcy opozycji.

Niemal połowa Polaków nie ma zdania w temacie ukrywania pedofilii przez Karola Wojtyłę.

r e k l a m a

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniu 9 marca 2023 roku metodą CATI na próbie tysiąca osób.

Źródło: wp/pp

fot. wiki. GD

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *