CiekawostkiKościółŚwiat

Szokujące słowa nowego kardynała. Nie zamierza nawracać wiernych!

Nowy kardynał-elekt Stephen Chow został mianowany przez papieża Franciszka do pracy w Chinach. Kardynał w swoim pierwszym wywiadzie zadeklarował, że nie zamierza nawracać wiernych i pozyskiwać nowych wyznawców dla Kościoła Katolickiego.

Nominacja Stephena Chow na nowego kardynała wywołała zdumienie wśród watykańskich korespondentów. Biskup Hongkongu od lat współpracuje z władzami komunistycznych Chin.

Nowy kardynał w wywiadzie dla CNA – zadeklarował, że nie zamierza nawracać wiernych. Swój program duszpasterski chce opierać na pomocy ludziom bez zamiaru pozyskiwania nowych katolików.

Myślę, że ważne jest, abyśmy powiedzieli, że papież Franciszek dokonał rozróżnienia. Ewangelizacja to tak naprawdę pomoc ludziom w zrozumieniu miłości Boga – i to miłości Boga bez zamiaru przekształcenia ich w katolików – ponieważ nie powinno się na tym skupiać, ponieważ takie skupienie byłoby bardzo ograniczające – powiedział Chow.

Słowa kardynała Chow są ukłonem w kierunku władz Chin i deklaracją dalszej współpracy z reżimem komunistycznym.

W Chinach istnieje także podziemny Kościół, który odmawia współpracy z komunistycznymi władzami i jest przez nie prześladowany. Watykan nie udziela pomocy wspólnocie, która działa w opozycji do władz totalitarnego państwa łamiącego prawa człowieka.

Skandal w Watykanie! “Zielona granica” z nagrodą od papieża Franciszka

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments