Ziemkiewicz przeciw PiS i za Tuskiem?! W sieci pojawiło się kontrowersyjne nagranie [WIDEO]

Rafał Ziemkiewicz to jeden z czołowych prawicowych publicystów. Ostatnia jego wypowiedź na temat tak zwanej ustawy “Lex Tusk” zaszokowała jednak wielu zwolenników ugrupowań prawicowych w tym Prawa i Sprawiedliwości.

Rafał Ziemkiewicz to jeden z najbardziej znanych publicystów o poglądach prawicowych. Ostatnio jego kariera rozwija się w mediach społecznościowych w tym w serwisie TikTok. Ziemkiewicz zaszokował ostatnio swoich zwolenników wypowiedzią na temat ustawy zwanej “Lex Tusk”. Według niego sama ustawa jest skandaliczna i wykracza poza normy i zwyczaje prawne. Podobne zdanie ma opozycja.

Tworzy się coś, co pozwala decyzją administracyjną wydawać wyroki, jakie w cywilizowanym kraju wydawać może tylko sąd i to sąd opierający się na konkretnych przepisach prawa, znajdujący się pod kontrolą -powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Poza tym Ziemkiewicz konstatuje, że samo zamieszanie wokół Donalda Tuska może przysporzyć mu zwolenników.

Jego zdaniem PiS nie postawi Tuska przed komisją, gdyż zrobiono by z niego męczennika.

A po co budzić sympatię do Tuska? Chyba nie o to chodziło Prawu i Sprawiedliwości -stwierdza publicysta.

Wielu zwolenników Ziemkiewicza oraz jego internetowej twórczości skrytykowało go pogląd na temat komisji, która ma badać wpływy rosyjskie. W komentarzach pojawiły się sugestię o szkodliwej i prorosyjskiej działalności Rafała Ziemkiewicza.

Poniżej wpis zawierający kontrowersyjne tezy publicysty.

źródło: tt/pp

fot. ilust. arch. GD

Facebook Comments