Celebrycizdrowie

Wnuczka Czesława Niemena nieuleczalnie chora. Ujawniono szczegóły

Natalia Niemen – córka Czesława Niemena ujawniła w mediach społecznościowych szczegóły choroby na jaką cierpi jej najmłodsza córka. Informacje zaszokowały internautów.

Natalia Niemen opublikowała w mediach społecznościowych informacje na temat choroby swojej córki. Wnuczka Czesława Niemena Danuta cierpi na nieuleczalną chorobę.

r e k l a m a

U dziewczynki zdiagnozowano zespół Noonan, czyli uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych. Coroba ta charakteryzuje się m.in. niskorosłością, wadami rozwojowymi serca i twarzoczaszki, a także upośledzeniem umysłowym.

Moje trzecie dziecko, córeczka Danusia urodziła się właśnie z taką chorobą rzadką. Zespół Noonan to wada genetyczna. Mało popularna. Gdy myślimy o wadach genetycznych, od razu wpada nam do głowy Zespół Downa. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, jak wiele innych odmian takich chorób istnieje – czytamy we wpisie Natalii Niemen.

Natalia Niemen zdradziła także jak wygląda życie rodzica nieuleczalnie chorego dziecka.

U rodzica, który dowiaduje się, że jego dziecko choruje na chorobę rzadką, w pakiecie uczuć jest miejsce na lęk, szok, rozpacz, niepewność. […] Nasze dzieci nigdy nie będą do końca zdrowe. Nasze dzieci są w różnym stopniu niepełnosprawne. Nasze dzieci co i rusz mają jakieś operacje (moja córka jest po kilku operacjach, m.in. operacji serca. To nie ostatnia w jej życiu). Rehabilitacja. Zajęcia rozwojowe. Problemy wychowawcze – napisała.

Poruszeni wpisem internauci w komentarzach wyrazili słowa wsparcia dla artystki, która podobnie jak ojciec zajmuje się muzyką.

Źródło: fb/pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *