Bill Gates i jego czarne wizje na rok 2022

Bill Gates uaktywnił się w mediach społecznościowych. Miliarder od czasu swojego rozwodu chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami i wizjami.

Bill Gates opublikował w sieci wpis który zatytułował „Powody do optymizmu po rudnym roku”. Poza tezami dotyczącymi zbawiennego wpływu pandemii na świat takimi jak: przyspieszony rozwój badan nad szczepionkami i lekami, miliarder zaskoczył niepokojącą przepowiednią.

Według Gatesa, początek roku 2022 przyniesie niepokoje społeczne. Miliarder przewiduje, że ludzie stracą zaufanie do rządów i decyzji władz. O ile jest to zrozumiałe wobec nieracjonalnych decyzji wielu rządów związanych z pandemią i zmęczeniem społecznym po lockdownwn`ach to miliarder twierdzi, że jest tym „zmartwiony”.

„To jeden z problemów, którym najbardziej się martwię w kontekście 2022 roku” – napisał przedsiębiorca w swoim wpisie.

Gates analizuje problem kryzysu władzy i przywództwa w kategoriach inżynierii społecznej.

„Jeśli twoi ludzie ci nie ufają, to nie będą wspierać twoich, nowych i ważnych inicjatyw. A gdy pojawia się poważny kryzys, to mniej prawdopodobne jest to, że zastosują się do wskazówek niezbędnych do przetrwania burzy” – napisał Gates.

Gates coraz częściej zajmuje się problemami globalnymi. Biznesmen który założył Microsoft jest obecnie bardziej znany z zaangażowania w promocje globalizmu oraz zmian klimatycznych jako klucza do rewolucji społecznej.

Bill Gates podsumował udany rok 2021 i pozytywne skutki pandemii

Źródło: tt/pp

fot.arch.

Facebook Comments