PsychologiaStrefa RozwojuUroda i zdrowie

Samokrytyka…czyli wewnętrzny krytyk, który powstrzymuje Cię w rozwoju osobistym

Twoja świadomość, jest Twoim głosem wewnętrznym. Na Twój głos wewnętrzny składają się wszystkie Twoje myśli. Pamiętajmy, że te myśli mogą nas umacniać, ale potrafią nas również osłabiać. Jeśli posiadasz w sobie wewnętrznego krytyka, nie możesz dopuścić, aby ten, zatruwał Twoja duszę i przejmował nad Tobą kontrolę.

Nasz mózg, to najbardziej sprawny komputer na świecie, jeśli zaprogramujesz go tak, aby mówił Ci pozytywne rzeczy, może on stać się Twoją najwierniejszą siłą napędową, która będzie cię pchać ku wzrostowi i rozwojowi osobistemu.
Dobrze wiem, że czasem kompleksy i brak wiary w siebie nas przerastają. Nadmierna samokrytyka, to bardzo częsty problem. Jeśli nigdy do końca nie jesteś zadowolony ze swoich osiągnięć, uporczywie analizujesz wszystkie swoje błędy, unikasz wyrażania swojej opinii- ponieważ boisz się oceny innych, myślisz o sobie, że niczego nie umiesz zrobić dobrze, to niestety Twój wewnętrzny krytyk, bryluje “na podeście” Twojej świadomości i podświadomości.
Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, chcesz odbudować swoją samoocenę, a przy tym odnieś sukces, to podstawą jest zmiana Twojego wewnętrznego dialogu, z tego krytycznego, na dialog motywacyjny.
Mam dla Ciebie propozycje. Przez miesiąc czasu, każdego wieczoru, przed pójściem spać, powtarzaj sobie te słowa: “jestem wystarczająca/cy”, “jestem gotowa/wy na sukces i bogactwo”, “robię to, co kocham”, “nie porównuje się do nikogo”, “wierzę w siebie”, “jestem wdzięczna/ny (w tym miejscu wymień również za co dziękujesz, podkreśl również swoje zalety).
Poza tym zaufaj sobie i uwierz, że możesz spełnić wszystkie swoje marzenia, wszystko zaczyna się od naszej głowy, to tam projektujemy to, co powołamy do życia.
Nie bój się próbować nowych rzeczy, odnajdź w sobie pasję, skup się na tym w czym jesteś świetny/na.
Uwierz mi na słowo, że już po miesiącu praktykowania “zaprogramowania” Twoich myśli, przyniesie pozytywną zmianę w Twoim życiu.
Pamiętajcie, bądźcie dla siebie łaskawi i stawiajcie czoła temu, co was ogranicza. Jeśli to zrobicie, odnajdziecie swoją prawdziwą tożsamość i nic i nikt was nie zatrzyma w spełnianiu marzeń i samorealizacji.
Pozdrawiam
Marzena Kowalska 
*autorka jest stałą felietonistką portal-polski.pl oraz portal-zdrowie24.pl oraz blogerką kulinarną. Współpracuje także z redakcjami lokalnymi oraz działa w mediach audiowizulanych.
Facebook Comments